ISTRIA

Istria jest największym półwyspem na Adriatyku oraz posiada niezwykle bogatą historię, sięgającą czasów Cesarstwa Rzymskiego. Region jest atrakcyjnym miejscem dla turystów z całej Europy, i znajduje się stosunkowo blisko Polski. Niesamowite barwy morza i natury potrafią zachwycić każdego – turkus i zieleń to kolory Istrii. Piękne morze i dużo zieleni sprawiają, że region ten słynie z najpiękniejszych widoków w całej Chorwacji. Czyste i świeże powietrze, liczne piękne plaże, laguny i wysepki, oraz ogromna ilość architektonicznych wielokulturowych zabytków. Wszystko to sprawia, że Istria jest regionem w Europie, który trzeba zobaczyć, a każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Duga Uvala

Duga Uvala znajduje się na wschodnim wybrzeżu Istrii, zaledwie kilka kilometrów od miasta Marčana i 20 kilometrów od miasta Pula i lotniska.

Otoczona jest pięknymi plażami, zatoczkami i zielenią śródziemnomorskiej roślinności, co zapewnia gościom wyjątkowe wrażenia i odprężenie podczas pobytu w tym kameralnym i naprawdę pięknym miejscu.

Wizyta w okolicznych miejscowościach, Puli, Rovinj, Labin czy Parku Narodowym Brijuni, a także urozmaicona oferta gastronomiczna wzbogacona smakami regionalnych dań z Istrii oraz liczne obiekty sportowe i rekreacyjne zapewniają gościom aktywny i wartościowy wypoczynek.